Κυριακή 20 Οκτωβρίου 2013

ΦΙ.ΜΠΑ. Πήγασος - Γ.Σ. Χαρίλαος Τρικούπης 43-110

Νέα βαριά ήητα με σκορ 43-110 γνώρισε ο ΦΙ.ΜΠΑ. Πήγασος από τον Γ.Σ. Χαρίλαο Τρικούπη το απόγευμα του Σαββάτου για την δεύτερη αγωνιστική του Πρωταθλήματος Ανδρών της Ε.Σ.ΚΑ.ΒΔ.Ε.
Η ομάδα μας κατάφερε να φανεί ανταγωνιστική μόνο για τα πρώτα 15 λεπτά του αγώνα, διάστημα στο οποίο ήταν κοντά στο σκορ με την διαφορά να κυμαίνεται 4-8 πόντους υπέρ της Μεσολογγίτικης ομάδας.
Από εκείνο το σημείο ο Χ. Τρικούπης άρχιζε να πιέζει σε όλο το γήπεδο και εκμεταλλευόμενος τα πολλά λάθη τα οποία έκαναν οι παίκτες του Πήγασου κατόρθωσε να πετύχει εύκολα καλάθια να πάει στο ημίχρονο προηγούμενος με 26-47.
Στο δεύτερο ημίχρονο η εικόνα ήταν η ίδια με το τελευταίο 5λεπτο του πρώτου και φάνηκε ξεκάθαρα η διαφορά στα ρόστερ των δύο ομάδων.
Τα δεκάλεπτα: 10-17, 16-30, 10-32, 10-31.
ΦΙ.ΜΠΑ. Πήγασος: (Ρηγογιάννης): Βατίστας 12, Ρηγογιάννης, Παπουτσής 7(1), Κοντονάσιος 2, Πατούλας 8, Χαϊδής 4, Σταμούλης, Λύγδας, Κούσης 10.
Γ.Σ. Χαρίλαος Τρικούπης: (Μούτσιος): Ιωάννου, Μπερερής 18(2), Γατσούλης 5, Σταμούλης 5(1), Καραντινός 6, Τέγας 2, Σταυρόπουλος 16(3), Μπανάρας 5, Μπιτίνης 5, Δημητρίου 2, Τσεκλένης 33(3), Οικονομόπουλος 13.