Δευτέρα 18 Νοεμβρίου 2013

ΠΑΙΔΙΚΟ: ΦΙ.ΜΠΑ. Πήγασος - Α.Γ.Ο. Αιτωλικού 69-29 (video)

Την έκτη νίκη σε εννέα αγώνες σημείωσε η ομάδα Παίδων επικρατώντας εντός έδρας του Α.Γ.Ο. Αιτωλικού με σκορ 69-29.
Η ομάδα του Π. Γιαρτζά ξεκίνησε νωθρά τον αγώνα και στο πρώτο ημίχρονο αντιμετώπισε δυσκολίες απέναντι στην άμυνα ζώνης των αντιπάλων αλλά με πολύ καλή αμυντική συμπεριφορά κατάφερε να πάει στα αποδυτήρια προηγούμενη με 25-10.
Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μπήκε πιο δυνατά και με καλή κυκλοφορία στην επίθεση πήρε με το τέλος του τρίτου δεκαλέπτου διαφορά 30 πόντων και έτσι δόθηκε η δυνατότητα στον προπονητή να δώσει χρόνο συμμετοχής σε όλους τους παίκτες που είχε στην διάθεσή του (απουσίαζαν Αϋφαντόπουλος, Τσαπέπας και Κοντονάσιος) και να δοκιμάσει νέα σχήματα.
Κορυφαίοι για την ομάδα μας οι Καβαθαντζίδης και Γυφτάκης.
Τα δεκάλεπτα: 12-7, 13-3, 26-9, 18-10
ΦΙ.ΜΠΑ. Πήγασος (Γιαρτζάς): Σταμούλης 2, Καβαθαντζίδης 15, Βαγενάς 4, Γυφτάκης 15, Πατσατζόπουλος 8, Θεοφάνης 2, Ρηγογιάννης 9(1), Μερμύγκης 6, Σταθόπουλος 8