Κυριακή 23 Οκτωβρίου 2016

Νίκη στην πρεμιέρα για το Ανδρικό

Με νίκη επί της Β' ομάδας της ΓΕ Αγρινίου ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στο Πρωτάθλημα της Β' ΕΣΚΑΒΔΕ η ομάδα μας, επικρατώντας άνετα με σκορ 61-40.
Η ομάδα του Π. Γιαρτζά μπήκε από την αρχή δυνατά στο παιχνίδι επιβάλλοντας τον ρυθμό της και με όπλο την άμυνα έχτισε διψήφια διαφορά από το πρώτο κιόλας δεκάλεπτο.
Ο ρυθμός δεν έπεσε παρά μόνο στην τελευταία περίοδο με αποτέλεσμα να έρθει εύκολα το πρώτο ροζ φύλλο αγώνα.
Κορυφαίοι οι Στραβοδήμος, Τσιαμάκης και ο μικρός Χατζής ενώ από τους υπόλοιπους δεν υστέρησε κανένας.
Επόμενος αγώνας το Σάββατο 29/10 στις 21:00 με αντίπαλο την Β' ομάδα του Χ. Τρικούπη στο ΔΑΚ Αγρινίου.
Δεκάλεπτα: 8-18, 9-17, 12-16, 11-10.
ΦΙ.ΜΠΑ. Πήγασος: (Γιαρτζάς) Χατζής 10, Μπουλούμπασης 5(1), Κατερινόπουλος 5(1), Τσιρώνης, Τσιαμάκης 9(1), Τόλης, Γεώργας 2, Στραβοδήμος 14, Μακρής 6, Κατσής 4, Λιάκκος, Χαϊδής 6.