Δευτέρα 25 Νοεμβρίου 2013

Δεν τα κατάφερε το ΜΙΝΙ 2001

Δυστυχώς η ομάδα ΜΙΝΙ 2001 δεν κατάφερε να προκριθεί στην Γ΄ Φάση (προημιτελικά) του Τουρνουά ΜΙΝΙ 2001 της ΕΣΚΑΒΔΕ, καθώς γνώρισε την ήττα με σκορ 52-63 από τον Α.Κ. Πύρρο Αρταίων στο ουδέτερο γήπεδο της Αμφιλοχίας.
Το παιχνίδι άρχισε ιδανικά για την ομάδα του Β. Ναούμη που με μπροστάρη τον Καραπιπέρη κατάφερε να προηγηθεί μέχρι και 12 πόντους στο πρώτο ημίχρονο το οποίο έκλεισε με σκορ 33-24.
Το σκηνικό όμως άλλαξε άρδην από τα μέσα του τρίτου δεκαλέπτου όταν και η ομάδα μας υπέστει black-out σε άμυνα και επίθεση με αποτέλεσμα στο τέλος του δεκαλέπτου η διαφορά να είναι στην ελάχιστη τιμή της (44-43).
Η ίδια εικόνα και στο τελευταίο δεκάλεπτο. Κακή αμυντική λειτουργία και τρομερή αστοχία στην επίθεση είχαν ως αποτέλεσμα την ήττα και ταυτόχρονα τον αποκλεισμό από την επόμενη φάση.
Παρόλ΄ αυτά αξίζουν πολλά συγχαρητήρια στους μικρούς αθλητές (αρκετοί εκ των οποίων ήταν και 2 χρόνια μικρότεροι) για την προσπάθεια καθόλη την διάρκεια των αγώνων.
Τα δεκάλεπτα: 20-17, 13-7, 11-19, 8-20
ΦΙ.ΜΠΑ. Πήγασος (Ναούμης): Βασιλείου Γ, Καραπιπέρης 17, Πολύζος, Καραγιάννης, Χουλιάρας 1, Αργυρίου 4, Καρράς 8, Τασιλάμπρος 10, Χειμώνας 7, Μαργώνης 2, Τασούλης,  Βασιλείου Ι 3.