Δευτέρα 17 Φεβρουαρίου 2014

Δεύτερη ήττα στη σειρά για το Παιδικό

Την ήττα με σκορ 39-42 γνώρισε η ομάδα Παίδων από τον ΑΟ Αγρινίου για την Β Φάση του Πρωταθλήματος.
Η ομάδα του Π. Γιαρτζά δεν ξεκίνησε καλά το παιχνίδι και βρέθηκε πίσω με 7 πόντους με το τέλος του πρώτου δεκαλέπτου.
Στο δεύτερο δεκάλεπτο με καλή άμυνα κατάφερε να μειώσει την διαφορά και το ημίχρονο να λήξει 23-26 υπέρ του ΑΟΑ.
Στο τρίτο δεκάλεπτο η ομάδα μας εγκλωβίστηκε στην άμυνα ζώνης του αντιπάλου με αποτέλεσμα να σημειώσει μόλις 5 πόντους και η διαφορά να εκτωξευτεί στο -12.
Η συγκλονιστική προσπάθεια στο τελευταίο δεκάλεπτο με μπροστάρη τον Ρηγογιάννη δεν είχε αποτέλεσμα και έτσι ήρθε η δεύτερη σερί ήττα μετά από αυτή με τον Παναιτωλικό με σκορ 58-50.

Τα δεκάλεπτα: 13-20, 10-6, 5-14, 11-2
ΦΙ.ΜΠΑ Πήγασος (Γιαρτζάς): Καβαθαντζίδης 2, Αυφαντόπουλος 3(1), Σταμούλης, Βαγενάς, Γυφτάκης 3, Τσαπέπας, Πατσαντζόπουλος 7, Κοντονάσιος 7, Θεοφάνης 3(1), Ρηγογιάννης 14(2), Γιαρτζάς, Σταθόπουλος
Α.Ο.Αγρινίου(Παπαθανασόπουλος):  Παπαθανασόπουλος 16, Καγιάς, Σταθόπουλος 14, Μαυροφίδις 2, Μακρής 7, Καμζέλας 3, Καλαϊτζίδης, Μπαμπάκης, Μποκώρος, Κόκκιος, Σταλίκας