Δευτέρα 16 Φεβρουαρίου 2015

Οριστικά 2οι οι Άνδρες

Την 2η θέση στην βαθμολογία του Β ομίλου της Β' ΕΣΚΑΒΔΕ καταλαμβάνει οριστικά η ομάδα των Ανδρών ύστερα από την ήττα από τον Παναιτωλικό με σκορ 48-54.
Η ομάδα του Δ. Ρηγογιάννη που παρατάχθηκε με απουσίες ξεκίνησε καλά τον αγώνα όμως ένα κενό διάστημα στο β δεκάλεπτο έδωσε στον Πανατωλικό διαφορά 5 πόντων την οποία και διατήρησε μέχρι την λήξη του παιχνιδιού παρά την μεγάλη αμυντική προσπάθεια στο 4ο δεκάλεπτο η οποία όμως δεν συνοδεύτηκε από ψυχραιμία και ανάλογο αποτέλεσμα στην επίθεση.
Έτσι στα χιαστί παιχνίδια με τους 2 πρώτους του Α' ομίλου η ομάδα μας θα αντιμετωπίσει σε διπλό αγώνα (εντός & εκτός έδρας) τον Λέων Μεσολογγίου για την πρόκριση στον νότιο όμιλο της επόμενης φάσης.
Τα δεκάλεπτα: 16-16, 10-15, 14-17, 8-6.
ΦΙ.ΜΠΑ. Πήγασος: (Ρηγογιάννης) Τσιαμάκης 3(1), Βαγενάς 4, Πατούλας 2, Ζαμπάρας 7(1), Ρηγογιάννης 18(3), Λύγδας 9, Τσαπέπας 5, Γιαρτζάς, Κόκκιος, Μπαρμπάκης, Παπαδόπουλος.