Κυριακή 1 Μαρτίου 2015

ΑΣ Αργοναύτες - ΦΙ.ΜΠΑ. Πήγασος 46-62

Σε ένα αδιάφορο βαθμολογικά παιχνίδι η ομάδα μας επιβλήθηκε των Αργοναυτών με σκορ 46-62.
Ο αγώνας δεν ξεκίνησε καλά για την ομάδα του Δ. Ρηγογιάννη καθώς οι παίκτες του δεν μπήκαν συγκεντρωμένοι στο παρκέ με αποτέλεσμα η τυπικά γηπεδούχος ομάδα των Αργοναυτών να προηγείται καθ' όλη την διάρκεια του πρώτου δεκαλέπτου.
Στο δεύτερο δεκάλεπτο η ομάδα αφυπνίστηκε και με όπλο την πιεστική άμυνα κατάφερε να πάρει προβάδισμα 9 πόντων.
Η ανάπαυλα όμως φαίνεται πως δεν έκανε καλό, καθώς με την λήξη της τρίτης περιόδου οι Αργοναύτες μείωσαν στους 3.
Στο σημείο εκείνο μίλησε και πάλι η άμυνα αλλά και η εμπειρία των Ζαμπάρα, Λύγδα και Τσιαμάκη και με επιμέρους σκορ 9-23 στο τελευταίο δεκάλεπτο η ομάδα μας σημείωσε την 7η νίκη στο πρωτάθλημα.
Τα δεκάλεπτα: 13-10, 8-20, 15-9, 8-23
ΦΙ.ΜΠΑ. Πήγασος: (Ρηγογιάννης Δ) Τσιαμάκης 3(1), Βαγενάς,
Κόκκιος 2, Γιρτζάς 2, Καλαϊντζίδης 8, Πατούλας 2, Παπαδόπουλος, Μπαρμπάκης 4, Ζαμπάρας 18(1), Λύγδας 11, Τσαπέπας 2, Ρηγογιάννης 11.