Παρασκευή 8 Φεβρουαρίου 2019

Β΄ΑΝΔΡΩΝ: Νίκη με το ΓΟ ΑΜΦΙΛΟΧΙΑΣ

Η πρώτη νίκη για την ομάδα των Ανδρών μας τη νέα χρονιά. Οι άνδρες του ΠΗΓΑΣΟΥ αναδείχθηκαν νικητές στον εντός έδρας αγώνα με το ΓΟ ΑΜΦΙΛΟΧΙΑΣ. Με απουσίες και οι δύο ομάδες επέστρεψαν στις αγωνιστικές υποχρεώσεις τους  μετά από τις διακοπές των εορτών. Στην αρχή του ματς
και οι δύο ομάδες προσπαθούσαν να βρουν το αγωνιστικό τους ρυθμό. Ο ΠΗΓΑΣΟΣ προσαρμόστηκε πιο γρήγορα στις ανάγκες του παιχνιδιού και δημιούργησε μια σημαντική διαφορά στο 1ο δεκάλεπτο (24-11). Στη 2η περίοδο παρόλο που η αντίπαλη ομάδα ισορρόπησε το ρυθμό του παιχνιδιού, η διαφορά παρέμεινε και έτσι έκλεισε το ημίχρονο με σημαντική διαφορά υπέρ της ομάδας μας(43-23). Στην 3η περίοδο,παρά την εμφανή κούραση των παικτών μας, η αποτελεσματική τους άμυνα ήταν καθοριστική για την έκβαση του αγώνα (16-2). Η 4η περίοδος ήταν τυπική διαδικασία και έδωσε την ευκαιρία στους δύο προπονητές των δύο ομάδων να δοκιμάσουν τη νέα τακτική τους ώστε να προετοιμαστούν καλύτερα για τους επόμενους αγώνες τους.
Το Σάββατο 9 Φεβρουαρίου η ομάδα μας δίνει σημαντικό εκτός έδρας αγώνα με στην Άρτα με το ΒΑΟ ΑΡΤΑΣ. Ευχόμαστε καλή επιτυχία στους αθλητές μας στη νέα αυτή πρόκληση.