Κυριακή 30 Νοεμβρίου 2014

Εντυπωσιακή αρχή το Ανδρικό

Με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της στο Πρωτάθλημα της Β ΕΣΚΑΒΔΕ η ανδρική ομάδα, επικρατώντας εκτός έδρας του Ινάχου με σκορ 26-63.
Οι παίκτες του Δ. Ρηγογιάννη ξεκίνησαν μουδιασμένα τον αγώνα αλλά κατάφεραν παρόλα αυτά να έχουν μια διαφορά 3 πόντων στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου.
Στην συνέχεια βρίσκοντας ρυθμό στην επίθεση και με πρώτο βιολί τον 17χρονο Ορέστη Ρηγογιάννη η διαφορά μεγάλωσε και έφτασε στο +11 στο τέλος του ημιχρόνου.
Το παιχνίδι ουσιαστικά κρίθηκε στις αρχές του β΄ ημιχρόνου όπου με επιμέρους σκορ 2-25 στο τρίτο δεκάλεπτο το 20-31 υπέρ της ομάδας μας έγινε 22-56.
Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι ρυθμοί έπεσαν, ο προπονητής ξεκούρασε τους βασικούς και χρησιμοποίησε όλους όσους είχε στην διάθεσή του.
Κορυφαίος και πρώτος σκόρερ από τον Πήγασο ο Ρηγογιάννης με τους έμπειρους Ζαμπάρα, Τσιαμάκη και Κοσμά να βοηθούν αρκετά και να αποτελούν παράδειγμα για τους 6 έφηβους αθλητές της ομάδας.
Δεκάλεπτα: 6-9, 14-22, 2-25, 4-7.
ΦΙ.ΜΠΑ. Πήγασος: (Ρηγογιάννης) Ρηγογιάννης 25(1), Τσιαμάκης 6 (11 ριμπ.), Πετρόπουλος 2, Βαγενάς 2, Πατούλας, Τσαπέπας, Καλαϊτζίδης 3, Παπαδόπουλος 6, Μπαρμπάκης 3, Ζαμπάρας 4 (10 ασίστ), Λύγδας 4, Κοσμάς 8.